Všechno už tu bylo

28. května 2004

Slibuju, že je to nadlouho naposledy, co s podobnými tématy otravuju. Jen jsem si chtěl dát variaci na téma "všechno už tu bylo". Takže here we go: jedna pěkná citace z roku 1979. Překládat to nebudu.

Ch. Lash: The narcistic personality of our time

He doesn’t suffer from debilitating fixations or phobias or from the conversion of repressed sexual energy into nervous eilments; instead he complains "of vogue, diffuse dissatisfaction with life" and feel his "amorphous existence to be futile and purposeless". He describes "subtly experienced yet pervasive feelings of emptiness and depression", "violant oscillations of self-​esteem", and a "general inability to get along". He gains "a sense of heightend self-​esteem only by attaching himself to a strong, admired figures whose acceptance he craves and by whom he needs to feel supported". Although he caries out his daily responsibilities and even achieves distinction, happiness eludes him, and life frequently strikes him as not worth living.

A ještě drobnost: nejhorší jsou idealisté aktivistického typu. Se zkorumpovaným člověkem se dá aspoň domluvit, můžete ho uplatit. S mesíášem je jakákoliv diskuse marná. Michael Moore, který zhusta používá všechny finty a triky, které sám kritizuje. Brněnští aktivisti, kteří si vás odchytnou hned na nádraží a nutí vám petici o jeho příštím umístění (já tomu sice nerozumím, ale jak jsem na ně koukal, oni taky ne). Odpůrci potratů. Zastánci práva žen na svobodné rozhodnutí se o budoucím rodičovství. Militantní nekuřáci. Profesionální protestanti. Nemytí informatici tančící kolem zlatého tučňáka.

Dejte mi všichni pokoj.

Další záznam: Zmatená zpráva o stavu másla
Předchozí záznam: Rozpolcenost
Autor: Opravdové
Sbírka: Blog