Zmatená zpráva o stavu másla

13. srpna 2004

Není už pochyb o tom, že kolektiv autorů deníku másla je (mo)mentálně poněkud mimo. Někteří jsou pryč fyzicky, jiní psychicky, i kombinace obého by se našly. Je to tím, že máslo není sranda. Upozorňuji zbytek kolektivu, že dnes budu mluvit výlučně za sebe.

Reality hacky byly zavražděny loňskou záplavou flash mobů. Skromné pokusy o internet hacky byly umlčeny vyhrožováním žalobami. Deník byl utlučen ještě větší záplavou blogů - skoro každý druhý dokáže psát lépe než já a dokonce i ti ostatní vydávají knížky. Proti blogům ani nejopravdovější máslo nic nezmůže, byť do nich šije sebevíc. Síť blogů je výkonný stroj, který sebemenší výtku zesílí, otočí a vyšle proti nepříteli. Následuje zpětná vlna, kterou leckdy popře sama sebe.

Síť blogů je také názornou ukázkou toho, že není hračka sypat ze sebe jeden zajímavý (nebo alespoň divný) text za druhým a nesklouznout přitom k popisu všedních strastí. Pokud navíc vystupujete pod přezdívkou 'osvícené', jste na tom ještě hůř, protože takto se podepsat pod banální text - jako tento - to hraničí s provokací.

Nebudu to protahovat a přidám už jen dvě drobná pozorování:

  1. Stálé intelektuálně náročné zaměstnání tvořivosti nesvědčí, ba naopak. A nic nepomůže, že nemusíte pracovat každý den od půl deváté do pěti. Zneuznaní umělci by měli buď zapomenout, nebo raději kopat jámy či makat ve fabrice u pásu, protože tak je to v mnoha ohledech jednodušší.

  2. Ruce pryč od budování komunitních sítí, které patrně jsou zvrhlým nástrojem přisluhovačů zlotřilého establishmentu a jejichž prvotním cílem je polapení potenciálně tvořivých a informačně uvědomělých jedinců do budovatelského nadšení a věčného koloběhu zacyklených paketů skrze falešnou vidinu nekomerčního prostoru a svobodné komunikace.

Domácí úkol: Vyrobte si své vlastní máslo. Upřeně ho pozorujte a hledejte cestu.

Další záznam: Sen o másle
Předchozí záznam: Všechno už tu bylo
Autor: Osvícené
Sbírka: Blog