Malá letní příloha

30. srpna 2003

Všichni zdrávi, děkuju za optání.

Tedy, tím chci říct, že (aspoň pokud vím) nikdo z máslo týmu se nezabil, ani nebyl přejet rozzuřeným muflonem na silné motorce. Prostě se jim asi nechce psát, nebo píší naopak tolik, že na máslo deník již nezbývají síly... Takže se musíte smířit s opravdovým, které zřejmě nemá co dělat a tak mu nic nebrání v plkání.

Zmiňoval jsem se zde o praseti ve tvaru sekané - a asi to nebylo tak úplně pochopeno. Pro ty, kteří tuto úžasnou záležitost nějakým smutným omylem prošvihli: jedna obzvláště odporná slečna z televize Nova prostě místo "sekaná ve tvaru prasete" řekla "prase ve tvaru sekané". Což o to, stát se to může každému (mně docela běžně), ale nějak to nikdo nevzal na vědomí a prošlo to přes celý ten řetěz a bylo to odvysíláno... A to už mi poněkud neobvyklé přijde.

No a dnes bych vám rád naservíroval pokračování: několik bonusů z úžasné letní přílohy našich nejčtenějších novin. Mám MF Dnes docela rád, nejspíš ze setrvačnosti a kvůli Dilbertovi... Hm, posledních několik let je to jako pozorovat pozvolné slaňování do pekla. Ale proti chudákům, kteří dřív četli LN, jsem na tom ještě pořád dobře. Ovšem k věci: letní příloha byl naprosto úžasný nápad, protože se redakci povedlo namíchat básně, celebrity, a drby a la Blesk. To tu ještě skutečně nebylo... Korektoři jsou si toho vědomi a proto případné vychytávky nechávají být, aby to mělo šmrnc. Nabízím tři obzvláště vypečené: první je z 26. srpna, strana 2 - "Každá z nás, která nevlastní tolik obdivované míry 60−90−60 (a přiznejme si, že takových je nás většina), řeší otázku, jak se co nejvíce přiblížit tomuto ideálu alespoň opticky." Vždycky jsem tvrdil, že ženy jsou pro mě nepochopitelné - je štěstí, že většina jich jenom touží vypadat jako dva kužely na sobě a zatím tomu tak není...

Další překvapivá zjištění se objevila 18. srpna. Ve článku o nejmladších milionářích jste se mohli například dočíst, že "...Skoro třetinu akcií ve světoznámé firmě zdědli také William Wrigley junior. Wrigleyovy žvýkací gumy začal v roce 1983 vyrábět již jeho pradědeček." To byl vskutku převratný nápad! V roce 1983 žvýkačky! Koho by to napadlo? A nejen to, firma během 20 let prošla rukama 4 generací... Myslím, že by to stálo za rozsáhlý průzkum.

Týž den se na zadní straně letní přílohy objevil velmi zajímavý popisek pod fotkou Nicol Lenertové. "Maminčinu kuchyni, televizi, Helenu Vondráčkovou a Madonnu má ráda bývalá hvězda televize Nova, moderátorka Nicol Lenertová. - foto zrejme dan materna, overte si to radeji u fotografu". Kdybych na to nepřišel až s několikadenním odstupem, jistě bych jim zavolal, abych si to ověřil, takhle už mi to bylo hloupé. Rozhodně se mi ale líbí nápad, zapojit trochu čtenáře... Co takhle psát do novin něco ve stylu: "Ministr XY je zřejmě lump a zloděj, ale radši mu zavolejte a ověřte si to?" Případně i s telefonním číslem dotyčného. A drobnost, která sice je proti této převratné změně vedlejší, ale stejně potěší - vida, že to jde, psát do novin bez velkých písmen a diakritiky! Jen houšť a větší kapky. Škoda, že letní příloha zanedlouho skončí... Ale nezoufám si - MF Dnes se již delší čas úspěšně snaží předělat celý deník do formy letní přílohy. Nevzdávejte se, přátelé! Držíme vám palce nejen my, ale i čtenáři Blesku, kteří doteď mohli volit pouze mezi Bleskem a Lidovkami, které by jim však v lidových kruzích přinesly nezaslouženou nálepku intouše (neblahé dědictví minulosti).

Tak a teď si otevřu pivo a budu se dívat na fotbal.

Další záznam: Kde jsou sakra ty dveře
Předchozí záznam: Měl jsem sen
Autor: Opravdové
Sbírka: Blog