Praha, Brno, Hypernova, Makro

4. dubna 2003

Každá situace má mnoho řešení. Ale co dělat, když jsou všechny možnosti špatné? Vlevo Hypernova a vpravo Makro. Vlevo šílení bolševici a vpravo vláda kapitálu. Na jedné straně anarchisté, na druhé nacisté. Bohaté a mocné státy proti zemím chudým a slabým. Irák x Írán, Írán x USA, USA x Irák. Ještírci bojují s Plejáďany. Sádlo versus máslo. Život proti smrti... A smrt vítězí.

Parlamentní demokracie je alespoň zajímavé divadlo a dá se v ní relativně beze strachu nejen přežívat, ale i tvořit. Alespoň něco. Většinou je uprostřed jen zoufalství. Volit zlatou střední cestu znamená rezignovat a ustat v pohybu. Na křižovatce mezi Makrem a Hypernovou, na dálnici mezi Prahou a Brnem, v zemi nikoho, v prázdnotě. Nefunguje to.

Svoboda volby je jen nádherná iluze. Mám-​li na výběr mezi dvěma nebo více zly, není to žádná volba, žádná svoboda. Je to nic, nehodné pozornosti. Raději nevolit! A zlatá střední cesta je smrt. Život však nemyslí, nevolí, jen plyne. A právě začíná jaro, obloha je jasná, vzduch čistý. Slunce hřeje. Žít!

Další záznam: Butyrizmus jako smysl
Předchozí záznam: Vyřešíme život
Autor: Osvícené
Sbírka: Blog