Vyřešíme život

3. dubna 2003

Ó máslověrní! Kdy už konečně uvěříte v margarín!

Život je problém. Není problémem něco říct. Není problémem něco neříct. Není problémem něco udělat. Není problémem něco neudělat. Problém se nastoluje. Analyzuje. Syntezuje. Problém se řeší. Vyřešíme život?

Úžasná snůška kydů.

Zemřel člověk. Lidi se rodí. A umírají. Furt dokola. A nejen lidi. Cokoliv, co se pyšní přízviskem živé. Self-​organising self-​reproducing systems.

Biologicky jsme stavěni jako velké/​střední/​malé mašiny na přežití. Vyvinuly se četné mechanismy, jež to/​ho (nová interpretace slova: bůh = okolnost vývoje; vývoj sám) podporují, třeba systém sladkých endorfinových odměn za slušné chování (I. jíst, pít, souložit; II. být hodný na hodné a zlý na zlé; III. milovat a odpouštět). Ti, kdo neprojdou on-​line live testem odcházejí.

Život je cynický, protože nemyslí. Nemá vědomí, nerozhoduje se nás zabít či pochválit. Prostě nás zabije nebo pochválí. Udělá to, nepřemýšlí o tom, nerozvažuje pro a proti, důsledky, výhody. Systémy, které snesou změny a přežijí, pokračují. Jednou přijde změna, kterou nerozchodí. Budou tu ale jiní, kteří ano. Show must go on. Yeah, Freddy, you was/​are right.

Ti, kdož myslí, si vnášejí do života smysl... a odcházejí také. Stoicismus je také zbabělost? Je, není hrdinství, je jen zbabělost a ta je hrdinstvím, takže neexistuje ani žádná zbabělost a vše je hrdinství. Blbost. Jediný, kdo měl trochu rozumu byl Velký Lao: nechej věci běžet, ony už si cestu najdou; tao; snažení je nejrychlejší cesta do Nikam.

Ví někdo, co jsem chtěl říct?

Máslo? Jíst!

Další záznam: Praha, Brno, Hypernova, Makro
Předchozí záznam: Je příjemné být papouškem
Autor: Jíst
Sbírka: Blog