Koho tu hledáte

10. června 2003

Převaloval jsem se v noci na dnešek na posteli, nemoha usnout z toho příšerného vedra (Předpokládám, že v těchto dnech dosahuje index rozpustnosti másla rekordních hodnot). Můj mozkový šetřič produkoval klasické metafyzické myšlenkové pochody a když mi ticho okolo připadlo téměř vražedné, zapnul jsem rádio. Zrovna dávali půlnoční bonustrack, záznam z nějakého koncertu. Zabubnoval jsem si s nimi (prsty o postel) a cítil se příjemně globalizován, obklopen euforickým křikem (i)legálně zfetovaného davu.

Hledači Boha musejí dřív nebo později narazit na máslo. Pro někoho půjde o nepřekonatelnou překážku v další cestě, pro někoho jen o příjemnou změnu povrchu, po kterém se dá snadno sklouznout kousek dál. Máslo ovšem může překvapit i ateisty. Máslo překvapilo i mě. Především poté, co jsem zjistil, že máslo není Bůh. Mám nutkání napsat, že máslo tu bylo ještě před Bohem, ale asi si to rozmyslím, mohlo by jít o rouhání.

Když se zadíváte na dobrý přímý přenos v televizi, můžete mít chvílemi pocit, že to oni tam se dívají na vás. Záleží jen na vás, zda vám to bude jedno nebo zda se budete pokoušet to nějak řešit.

Filtrujte máslo, jinak vás zahltí.

Další záznam: Sebevražednost
Předchozí záznam: Opravují synagogu
Autor: Filtrovat
Sbírka: Blog