Všední život

19. listopadu 2002

Podivný fenomén. Nedávno jsem dostal mail od jakéhosi blouznivce, který se rozhodl psát si svůj blog o hudbě. A že se máslo-​deník dostal nějakým záhadným způsobem na blogtree​.com, měl jsem tu výsadu, být o zásadním kroku onoho mladého hudebního publicisty informován. Ani vám nebudu říkat adresu: je to totiž dost moc chabé. Další důkaz, že internet je ideální médium pro břídily.

Těch deníků-​blogů (zkratka od weblog, a docela fenomén, který řádí šíleným způsobem v USA, ale třeba i v Polsku, kde si na serveru blog​.pl denně vylévají srdce tisíce lidí - skoro se divím, že u nás ještě nikdo nic podobného nezprovoznil) v češtině už pár taky je... Ale považovat deník máslo.cz za weblog by podle mne byl totální nesmysl. Co je tohle za blog? Možná špatná próza na pokračování. Ano, znám blogger​.com, ano, ovlivnil mne, když jsem se rozhodoval, jakou formou psát tento deník. Poznal jsem, kudy cesta nevede. Jak snadné a zbytečné je popisovat tzv. všední život. Jak ví i Homer Simpson, je lepší si neustále vymýšlet a ono se může stát, že čirou náhodou napíšete výmysl, který bude vlastně pravdou.

Líbil by se mi třeba takový speciální deadmatch v kulisách starého Smíchova - Vesmírní lidé vs. Svědkové Jehovovi. Ale ten Smíchov by (samozřejmě) musel nad sebou mít krvavé slunce a díru místo Anděla.

Kontrolní otázka: víte, co je to čurando?

Další záznam: Ošklivé počasí
Předchozí záznam: Dobře? Špatně? A záleží na tom?
Autor: Jsem
Sbírka: Deník