Pohanské saturnálie

15. prosince 2002

Tak. Vypadá to jednoznačně: po krátkém záchvatu aktivity se posádka maslo​.cz opět odebrala někam do pryč, aby tam přemítala nad tajemstvími vesmíru. Nebo já nevím, co se přesně děje, ale skoro jsem měl pocit, že všichni ostatní už na jakoukoliv činnost rezignovali. Nepočítám-​li úžasnou nabídku na obchodování s lotyškými výrobci másla, neděje se nějak vůbec nic: ba ani záznam, jež jsem měl možnost slyšet (obludně otřesná reportáž z reality.hacku #01 vysílaná na ČRo 3 - Vltava doplněná obskurdním rozhovorem s opravdove@maslo), nebyl digitalizován a na web nahrán. Ale možná je to úmysl a něco se plánuje - a jde jen o klid před bouří. Nicméně pravděpodobnější zůstává možnost, že já jsem zbytečně pranoidní a nestane se vůbec nic.

Jen je zima jak na Sibiři a já opakovaně přemýšlím o tom, proč jsem ještě tady, když bych mohl být někde úplně jinde. Ale to už jsem psal minule a taky asi předminule a vlastně pořád.

Ještě takový vtipný poznatek: levnější alternativou k drogám je nedostatek spánku. Člověk je z toho ve vynikajícím rauši, realita má pěkně rozmazané barvy a můžete tím bavit ostatní. Ten lahodný pocit po několika dnech se pak pořádně vyspat, to se snad ani nedá popsat. A že kofein, nikotin a tatranky jsou to jediné, co člověk potřebuje k životu - to vím už dávno.

Ovšem že Ježíšek má bílý vous a červený oblek, jezdí na saních, které táhnou sobi... To mne upřímně děsí. Mám na Vánoce dobrý plán: koupím si láhev rumu a budu si od rána vařit grog. Nebudu nic jíst (přeci abych viděl zlaté prasátko) a pokud nevytuhnu, tak půjdu na půlnoční. Uvažoval jsem, že bych si vzal něco jako lampión (lucerna by byla lepší, ale žádnou nemám), ale nejsem si jistý, jestli by to nevypadalo nemístně. Pokud budou podobné mrazy jako minulý týden (rozuměj - žádná břečka ani bahno), tak bych se pak toulal celou noc po městě a byl osamělý duch. Taky jsem si říkal, že by nebylo od věci kontaktovat nějaké darkery, aby na Štědrý večer vyhodili na co nejvíc místech elektriku. Uznávám, že nemocnice bez proudu a někteří bez topení - to je hloupé, ale nesvítilo by se a nefungovaly by televize - a za to by to stálo. Aspoň na hodinku nebo dvě. Nebo napadá někoho jak vyřadit z provozu vysílače? Stejně asi Vánoce nemám moc rád... Pohanské saturnálie v primitivně křesťanském hábitu s nánosem všemožných stupidních tradic zkomercializované do karikatury sebe sama. Nedá se nic dělat. Budu poslouchat Autechre a Future Sound of London, vypnu si telefon a budu pít ten grog. A když se mě někdo zeptá, řeknu, že jsem byl v exilu.

Další záznam: Darkeři mě nechali ve štychu
Předchozí záznam: Ošklivé počasí
Autor: Jsem
Sbírka: Deník