Podnikatelé

24. května 2002

V mnohých rubrikách zabývajících se společností a stylem se často dočtete o tom, že je dobře, že naši podnikatelé se už umí chovat, nenosí fialové obleky a bílé ponožky. Jistě, někteří se dokonce naučili jíst příborem! Ale v přehršli zpráv o různých večírcích, vernisážích, křestech knih, desek, zvířat, atd. zanikne drobnost na nichž bych chtěl upozornit (a propos, pokud čtete podobné rubriky, je to buď příznak demence nebo zoufalá snaha otupit vlastní mozek).

Jsou ještě jiná setkání: v hospodách třetí cenové skupiny se setkávají neoficiální vlivové skupiny, úlevně se posadí - v džínách, tričkách, paří škopky jak o život a hrají "na rovinu". To znamená pouze jediné: lžou v 80% případů, nikoliv v 99% jak je tomu na oficiálních akcích. Připomnělo mi to scénu ze Zaklínače, kde si vyzvědači na plesu mágů a čarodějek s nostalgií připomínají pitky ze sjezdu králů. Kdo četl, pochopí, co mám na mysli.

Kdo byl v Nuslích U magistra Kellyho, taky.

A být na správném místě v pravou dobu je mnohem důležitější, než se zdá. Pouhá přítomnost totiž znamená strašně moc... Pokud jste teda alespoň trochu inteligentní a svědomí jste si chytře nechali odoperovat.

Další záznam: Práce
Předchozí záznam: Rodiče
Autor: Jsem
Sbírka: Deník