Utrus svůj hlas

16. června 2003

Tak nám paní Nováková zastřelili toho EU aneb netrus trus.

Pro-​protegé; EU mi sice v žaludku neleží, neb v ní žiju, a nadšením z toho neskáču, alébrž se jeden modlí abyvěvá blbcuom sluchu nebylo přáno. Na druhou stranu ty druhobřehé, euros(k)eptické bláboly mi taky už lezou krkem... Ani jedna strana, pro i proti, krom heslovitých emočně promočených blábolů, namnohdy ničím nepodložených, neumí sdělit nic relevantního.

Pánové skeptici, vše záleží na lidech a ne na systému. Když se sebelepšího systému chopí kretén, nic než kretenizmus z toho nebude. Maximálně kretenissimus. Vice versa to neplatí, mudrc z kreténského systému, jakož ani z jalovice tele, nic moudrého nevymámí...

Nestálo by za to spíš uvažovat o efektivnějším politickém systému, než si tu vyplachovat ústa citáty Haškem, kterého nedávno jakýs moudrý pravičák označil za bolšána. Pánové ten revolucionář a bolševik měl lidi přečtené do mrtě... Přečtě si Obecní volby a pochopíte, že to je o Nás, o lidech, kteří mlží, intrikaří, kroutí se, kupeckou algebrou měří kultůrnost. Dtto Švejk. Nebo zkuste Čapka... kdo ho ale ještě dneska čte?

EU není ani špatná, ani dobrá, být nemůže, EU není člověk. Ale lidé rozhodují. Dej volovi do ruky motyku a ukopne si palec. Dej člověku do ruky kostku másla a místo, aby si ji vetkl hbitě na hlavu, neb tam patří, mrhne ti ji do ksiftu se zvoláním "zmetku". Já bych si na tu hlavu dal toho másla jen půl, druhou půli bych sežral. Sem praktický požitkář.

Máslo? Jíst!

Další záznam: Malá noční hudba
Předchozí záznam: Sebevražednost
Autor: Jíst
Sbírka: Blog