Nebezpečná droga

1. srpna 2003

Nejnebezpečnější droga je spánek. Jsou na ni závislí snad všichni. Je vysoce návyková. Pokud si ji nedáme alespoň jednou za den, nás stav se rychle zhoršuje a po několika dnech lze usnutí zábránit jen s pomocí medikamentů... Během tripu bývají uživatelé spánku většinou natolik mimo, že si pamatují jen útržky toho, co se s nimi dělo. Jsou zcela odtrženi od reality, jejich zavřené oči se chvějí prudkými pohyby, nejsou schopni běžné komunikace a nemohou pracovat.

Na průběh výletu má nezanedbatelný vliv psychický stav - časté jsou bad-​tripy, známější pod názvem noční můry. Mohou přerušit průběh spánku, ale vjem jimi vyvolaný přetrvává v mysli postiženého po velice dlouhou dobu.

Po odeznění spánku - probuzení - se většina uživatelů necítí příliš dobře a mnozí ihned požijí povzbuzující drogu, zpravidla kofein. U dlouhodobých spánkařů se mohou časem objevit nejrůznější komplikace, například nespavost, při které postižená osoba už není schopna přijímat spánek v obvyklé míře. A po několika desítkách let užívání spánku nastává nevyhnutelně smrt. Někdy i dříve.

Pozor! Spánek je velmi nebezpečný! Chraňte své děti před spánkem!

Další záznam: Dětská pojistka
Předchozí záznam: A zase smysl
Autor: Osvícené
Sbírka: Blog