Co dál?

22. října 2002

Pokud mohu soudit z několika nahodilých ohlasů, někteří z vás přivítali moje rozhodnutí opět se s vámi dělit o svoje úvahy. Zvláštní. Ale vzhledem k tomu, co se mi teď děje v meat-​space (hezké sousloví: masový prostor - nebo snad spíš masný prostor po vzoru masné krámy?) - každopádně to znamená protipól cyberspace, čili utlapkanou realitu našich těl, piva, vyměšování a tak podobně), mě to vůbec nepřekvapuje.

Nedá mi to, abych se nevrátil k reality.hacku #01. Nebyl jsem tam, takže mohu soudit jen ze zprostředkovaných dojmů. Překvapilo mne, kolik serverů bylo natolik ujetých, aby informovaly své čténaře o připravované akci. Možná by bylo záhodno tímto poděkovat Kompostu a Undergroundu za reklamu, která bude mít snad i dlouhodobější efekt. Příjemci informace byli často dost zmatení: mnoho jich protestovalo proti tomu, že je velmi laciné bojovat proti McDonaldu, což je jistě pravda. Fakt je, že ani onen slovenský text neměl být chápán jako anti-​globalizátorská výzva. (Mimochodem, v mekáči si pivní mozol asi nevypěstujete.) Šlo o to, aby bylo něco jednou jinak, aby byli lidé překvapení, možná šokovaní. Což se asi i povedlo, alespoň co mohu soudit z vyprávění...

Nabízí se otázka: Co dál? Vytvořil se určitý počet lidí, kteří máslu sice asi moc nerozumí, ale jsou ochotní podílet se na dalších reality.hacks. Možná by bylo úplně nejstylovější úplně se na ně vykašlat a počkat, dokud je jejich nadšení nepřejde a neomrzí a teprve pak zas něco podnikat. Ale protože jsme parta ješitných konspirátorů, asi dopadne všechno jinak. OM+OM kují pikle, jak hackovat, aniž by nás někdo mohl vypátrat. Prý se o nás bude mluvit i v rozhlase nebo co. Už jen čekám, kdy začneme po netu prodávat máslo-​trička, máslo-​kšiltovky a máslo.

Další záznam: Ano, rostou!
Předchozí záznam: Nenasytí se oko viděním
Autor: Jsem
Sbírka: Deník