Množme se

2. července 2002

Proč se lidé neustále množí? Co je na dětech tak zajímavého, že si je dříve či později pořídí téměř každý pár? Nechápu to. Asi jsem poněkud mimo, ale tvořit děti mi připadá jako další únik od skutečnosti. A navíc dočasný - jde jen o přenesení vlastních nevyřešených problémů na další generaci. Je to vlastně podvod, za který zaplatí děti. Přesto je pro většinu lidí tento způsob úniku velice lákavý. Neuvědomují si, že vychovávání potomstva je obrovská odpovědnost - je umenšována skutečností, že zatímco třeba na řízení auta nebo provozování živnosti potřebujete v prvním případě zkoušku a ve druhém lejstro, děti si mohou vyrobit kdejací pitomci, jsou-​li alespoň dva a opačného pohlaví. Ale jinak to nejde, zákaz mít děti bez povolení naštěstí patří to oblasti science-​fiction. Nedivme se však, že to na světě vypadá tak, jak to vypadá. Je to totiž naprosto pochopitelné.

Stejně jako je na krabičkách cigaret varování ministerstva zdravotnictví, měla by na každém rohu (nebo spíš nad každou postelí a jinými pro plození vhodnými místy) viset velká cedule s nápisem:

"Děti si pořizujte teprve tehdy, jste-​li psychicky zralí, vyrovnaní, zabezpečení a bez problémů, jinak stvoříte jen další příspěvek do generace narušených deprivantů!"

Další záznam: Jedna sít vládne všem
Předchozí záznam: Bez netu
Autor: Jsem
Sbírka: Deník